Keldanilerde sirtimizdan vurdular

"Tavizsis Haber "

Keldanilerde sirtimizdan vurdular
Tarihimizi Politikalastiriyorlar

6 Şubat 2023 Pazartesi günü şafak vakti, Türkiye'nin güneydoğusunu vuran 7,8 derecelik iki korkunç deprem, 60.000'den fazla insanı öldürdü ve yüz bin lerce vatandasi yaraladı.

Türkler, bu trajediden sadece 2 gün sonra, 8 Şubat 2023 tarihli ölülerinin yasını sayarken, bu derneğin tek kaygısı AACF'nin (l'association Assyro-des Chaldéens de France en Turkçe: Asur et Keldani) geçmesiydi. 1915'te Fransa Senatosu'nda Türklerin Keldanilere karşı işlediği bir soykırım olduğunu kabul eden yasa.

Tarihin ironisi, Türklerin ayrım gözetmeksizin bu doğal afetten etkilenen bölgede yaşayan kurbanlar arasında yer alan Süryani ve Keldani ailelerini kurtarmak için her zaman seferber olmasıdır.

Ermeni soykırımının tanınması için emek vermiş şahsiyetlerin de, bu iftira dosyasını ilerletmek için, iş başında olduklarını belirtmekte fayda var.

Basta olan AACF derneğin başkanı ESPACE VENISE düğün salonunun sahibi olduğunu biliyomusunuz?

Yanlış anlamadınız, ESPACE VENISE düğün salonun, Düğünlerimizi yaptigimiz salondan baas ediyoruz.
Görünüşe göre Türk toplumu sayesinde kazandığı parayı Türkiye'ye karşı en kötü savaşlarını yürütmek için kullanıyor.
Böylece bu beyefendinin ve bu AACF derneğinin takipçilerinin gerçek yüzünü keşfediyoruz.

Böyle bir ihanetle karşı karşıya kalan Paris ve bölgesindeki Türk toplumu, ESPACE VENISE DÜGÜN SALONU ve aynı zamanda SFY şirketinin varlıklarını boykot ederek sorumluluklarını yerine getirmelidir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin de temsilcileri aracılığıyla tedbir almasını temenni ediyoruz.

Buyuk elçiye mesaj
Dalga Gecer gibi
Dalga gecer gibi AACF dernegi 7 subat 2023 bu mektubu Büyük elcilige gonderiyor. Neymis . Üzülüyorlarmis ve Türk ulusuna bas sagliyorlar. 8 Subat ise, Türkler tarihin en buyuk depreminden ölülerini cikarmaya calisirken Fransa senatosuna gidip Turkler bizi katliyam yaptilar diye kanun istiyorlar.

Fransiz Tarihcisi Maxime GAUIN gercekleri anlatiyor.