Oturum izinleri Yasa dışı ikamet suçuna ceza

"Tavizsis Haber "

Oturum izinleri Yasa dışı ikamet suçuna ceza

Oturum izinleri Yasa dışı ikamet suçu (süresi dolmuş vize ile veya ikamet izni olmadan) yeniden işleme alınır. Kendisi 3 bin 750 avro para cezasına ve ayrıca üç yıl süreyle bölgeden dışlanma cezasına çarptırılacak. Fransızların eşleri ve Fransız çocuklarının ebeveynleri için oturma izni verilmesine ilişkin koşullar sıkılaştırıldı (ikamet kartı için gerekli normal kalış süresi 3 yıldan 5 yıla çıkarıldı, vb.).

“Hasta yabancı” ikamet kartı yeni hükümlere tabidir. Yabancı öğrencilerin ilk oturma iznini alabilmeleri için “iade” depozitosu (miktarı kararname ile belirlenecek) yatırmaları gerekecektir. İstisnalar (düşük gelir ve mükemmel akademik veya üniversite kariyeri) için sağlanmıştır. Öğrencinin ihraç kararına uymaması durumunda depozito öğrenciye iade edilecektir. Gecekondu tüccarlarının mağduru olan ve şikayette bulunan yabancılara cezai işlemler sırasında oturma izni verilecek.

Geçici ikamet kartı verilmesinin veya geri alınmasının reddedilmesi için yeni gerekçeler oluşturulmuştur (belge sahtekarlığı, seçilmiş görevlilere veya kamu görevlilerine karşı işlenen suçlar vb.). Kamu düzenine yönelik ciddi tehdit, ikamet kartının yenilenmemesine veya iptal edilmesine neden olur.

Ayrıca, bazı uzun unvanların yenilenmesi için Fransa'da yılda altı ay süreyle etkin kalma zorunluluğu getirilecek. Valiliklerin aynı yabancı tarafından yapılan birden fazla tapu başvurusu hakkında art arda karar vermek zorunda kalmalarını önlemek için, beş ila on bölümde "360° talimat" ile bir deney planlanıyor (ilk başvurudan itibaren olası ikamet haklarına ilişkin bir tapu incelemesi) yabancı).